خدمات بازیایی اطلاعات هارد دیسک‌های اکسترنال

هاردهای خارجی یا همان اکسترنال که نام‌گذار آنها به دلیل ایجاد تفاوت میان آنها با هارد دیسک‌های داخلی یا اینترنال که داخل کیس کامپیوتر قرار می‌گیرند است؛ در ماهیت هیچ فرقی با هارد دیسک‌های داخل کامپیوترهای دسکتاپ و لپ‌تاپ‌ها ندارند. تنها تفاوت این‌ست که هاردهای اکسترنال با کابل USB از طریق پورت‌های خارجی به کامپیوتر متصل می‌شوند؛ این هاردها به منظور قابل حمل یا پرتابل بودن طراحی شده‌اند و شامل یک قاب روی همان هارد دیسکی‌ست که داخل کیس کامپیوتر و یا داخل لپ‌تاپ‌تان دیده‌اید. هاردهای اکسترنال در دو نوع ۲.۵ و ۳.۵ اینچی هستند؛ معمولا نوع ۳.۵ اینچی که به هاردهای اکسترنال دسکتاپ معروف است توسط یک آداپتور به برق متصل می‌شود و ابعاد بدنه‌ی بزرگتری دارد. نوع ۲.۵ اینچی که معمولا به پرتابل یا اسلیم معروف است؛ برق خود را از طریق کابل USB‌ تامین می‌کند و کابل اضافه‌ای نیاز ندارد.

هاردهای اکسترنال بیشترین هاردهایی هستند که به مراکز بازیابی اطلاعات فرستاده می‌شوند و درصد خرابی و به مشکل خوردن آنها خیلی بالا است. دلیل این به برخی اشکالات فریم‌ویر که در برخی سری‌های تولیدی برخی تولیدکنندگان هارد وجود داشته و مهم‌تر از همه افتادن و ضربه خوردن این هاردها برمی‌گردد. به دلیل عدم وجود محافظ شوک و ضربه‌گیر در بسیاری از هاردهای اکسترنال و حمل و نقل زیاد این هاردها درصد ضربه خوردن این هاردها بالاتر از تمام انواع هاردهای دیگر است؛ در بیشتر این موارد به دلیل شوک و ضربه نیاز به جراحی و تعویض هد وجود دارد.

  • Iomega
  • Seagate
  • Western Digital
  • Toshiba
  • Hitachi
  • Lacie
  • Samsung
  • تمام برندهای قاب‌ساز: ADATA و Apacer و Silicon Power و …

چرا کلینیک هارد ایران را برای بازیابی اطلاعات خود انتخاب کنید؟


روزانه به طور متوسط بین پنج تا ده هارد دیسک توسط مشتریانی به کلینیک هارد ایران وارد می‌شود که پیش‌تر هارد دیسک‌شان را نزد مراکز دیگری، از جمله مراکز غیرمجاز و بدون مجوز بازیابی اطلاعات برده بودند. در بیشتر موارد کلینیک هارد ایران می‌تواند آنها را به اطلاعات‌شان برساند اما مواردی زیادی اتفاق می‌افتد که به دلیل Overwrite داده‌ها توسط این مراکز غیرمتخصص و یا تعمیر و جراحی توسط افراد غیرکارشناس و یا به‌وسیله‌ی ابزارهای غیر استاندارد در محیطی غیر از اتاق تمیز (کلین روم) موجب آسیب غیر قابل جبران می‌شوند و امکان بازیابی اطلاعات را به صفر می‌رسانند. هر بار تلاش برای بازیابی اطلاعات، قسمتی از شانس شما برای رسیدن به بازیابی کامل و موفق را کاهش می‌دهد و همیشه اولین اقدام موثرترین و پراحتمال‌ترین گام برای رسیدن به بازیابی موفق و کامل اطلاعات است. بنابراین توصیه می‌کنیم در انتخاب مرکز بازیابی اطلاعات‌تان نهایت وسواس را به خرج داده و دقت داشته باشید.واحد مشاوره‌ی کلینیک هارد ایران روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ بعد از ظهر پاسخگوی سوالات شما و آماده‌ی راهنمایی و ارایه‌ی مشاوره‌ی رایگان به شما است.

تلفن واحد مشاوره کلینیک هارد ایران:

۰۲۱-۸۸۱۰۰۴۱۹