ریکاوری و بازیابی اطلاعات ماشین مجازی Vmware ESXi

5/5 - (29 امتیاز)

ریکاوری Vmware ESXi

ماشین های مجازی توسط نرم‌افزاری به نام Hypervisor ایجاد و مدیریت می‌شوند. دو نوع هایپروایزر وجود دارد: نوع I و نوع II .
‏Hypervisor Type II یک برنامه یا برنامه است که در داخل سیستم عامل شما مانند مرورگر وب شما اجرا می شود. هایپروایزورهای نوع I در سطحی درست در زیر سیستم عامل اجرا می شوند. این به آنها دسترسی انحصاری به تقریباً تمام جنبه های سخت افزار میزبان خود می دهد.
هایپروایزرهای نوع I مانند VMWare ESXi با در نظر گرفتن کاربران سازمانی طراحی شده اند. اگر کسب و کار یا سازمان شما به اطلاعات بازیابی شده از یک محیط مجازی ESXi نیاز دارد، کارشناسان بازیابی اطلاعات ESXi ما می توانند کمک کنند.

ریکاوری انواع raid
سرویس های ریکاوری ماشین مجازی vmware esxi

VMWare ESXi چگونه کار می کند؟

 VMWare ESXi Purple Screen of Death 

در صورت بروز خطای حیاتی و خرابی VMkernel، ESXi می‌تواند آنچه را که کاربران به آن صفحه بنفش نامیده اند نمایش دهد. این مشکل می تواند به دلیل هر نوع خرابی سخت افزاری یا kernel panic رخ دهد. برخی از آنها را می توان با یک راه اندازی مجدد ساده برطرف کرد. سایر مشکلات را می توان با تعویض یک حافظه مموری معیوب، CPU یا مادربرد برطرف کرد. گاهی اوقات مشکل مربوط به دیسک هایی است که ماشین های مجازی شما روی آنها ذخیره می شوند. بسیاری از اوقات منشأ مشکل در بالادست ESXi با ناتوانی SAN در ارائه صحیح فایل هدف iSCSI است.

مشاوره رایگان (24 ساعته)
کلینیک هارد ایران

VMWare ESXi Data Recovery

VMWare ESX و ESXi   هایپروایزرهای کلاس enterprise این بدان معنی است که آنها معمولاً در سرورهای کلاس سازمانی و SAN مانند Dell PowerEdge یا Synology RackStation استفاده می‌کنند. سرورهایی که برای بازیابی اطلاعات ESXi می بینیم معمولاً بین چهار تا یک یا دوجین هارد دیسک دارند. این درایوها معمولاً در یک آرایه RAID-5 یا RAID-6 یا یک RAID-10 تودرتو مرتب می شوند. آرایه‌های RAID Nested با تحمل خطای شدید کمتر رایج هستند، اما ما آنها را در مواردی می‌بینیم.

دلایلی زیادی وجود دارد که سرور یا SAN خراب شوند ؛

هنگامی که این خرابی ها به دلیل آسیب دیدگی هارد داخل آنها اتفاق می افتد، ممکن است اطلاعات ارزشمندی را از ماشین های مجازی ESXi خود از دست بدهید. ممکن است بعید به نظر برسد که  سرورRAID-6 یا  RAID-10 شما ممکن است که از کار بیفتند. اما در کلینیک هارد، ما بیش از هزاران مورد بازیابی سرور یاد گرفتیم که بعید نیست ،سرورها هر لحظه امکان آسیب دیدگی دارند حتی اگر سرور شما دو یا حتی سه درایو داشته باشد، ممکن است از کار بیفتد. مواردی را دیده‌ایم که در آن چهار درایو در یک سرور RAID-10 به‌دلیل نوسان برق از کار افتادند.
پیام های خطایی مانند:
“WARNING: FS3: 1575: Lock corruption detected at offset 0xc10000” در فایل vmkernel.log
شما دلیلی بر خرابی هارد دیسک است.
نه تنها دیسک های فیزیکی می توانند از کار بیفتند. مجموعه کاملی از  مشکلات logicalمی تواند منجر به از دست دادن اطلاعات ها نیز شود. فایل های VMDK را می توان حذف کرد یا بازنشانی و فورمت کرد. خرابی اطلاعات می‌تواند در فایل‌های ESXi VMDK یا درون آن نیز رخ دهد.

دو مرحله بازیابی اطلاعات محیط های مجازی ESXi

هنگامی که یک سرور یا SAN برای خدمات بازیابی اطلاعات ESXi به ما مراجعه می کند،
دو مورد بازیابی اطلاعات وجود دارد.
اولین مورد بازیابی شامل بازیابی خود فایل های VMDK است.
مورد دوم شامل بازیابی اطلاعات از محیط های مجازی ESXi است. برای بازیابی فایل های VMDK، کارشناسان بازیابی اطلاعات RAID ما باید هارد دیسک های خراب را تعمیر کرده و آرایه را بازسازی کنند.
مهندسان ما تلاش می‌کنند تا تصاویری از بیت‌های باینری را در هر درایو ایجاد کنند. اما بازیابی اطلاعات همیشه به همین راحتی انجام نمی شود. در بسیاری از موارد، همه درایوها به جز تعداد انگشت شماری کاملا سالم هستند. تکنسین های ما اطلاعات RAID را تجزیه و تحلیل می کنند و نرم افزار سفارشی را برای بازسازی آرایه می نویسند. بسته به اینکه آیا بخشی از آرایه غیرقابل بازیابی بوده است یا خیر، ممکن است شکاف هایی در اطلاعات وجود داشته باشد که حتی اگر 99.9 درصد از آرایه بازیابی شود، 0.1 درصد آسیب دیده می تواند بازیابی را ناموفق کند.

گام بعدی در فرآیند بازیابی اطلاعات ESXi این است که تمام ماشین های مجازی حیاتی خود را به ماشین های فیزیکی تبدیل کنید. ما فایل‌های VMDK را روی هارد دیسک خود نصب می‌کنیم و با استفاده از نرم افزار های سفارشی خود آن‌ها را تجزیه و تحلیل می‌کنیم . گام آخر این است که ماشین‌های مجازی قبلی و اطلاعات بازیابی شده را آزمایش کنیم . مهندسان بازیابی اطلاعات ESXi ما می‌توانند ببینند کدام فایل‌ها بازیابی شده‌اند، کدام‌ها بازیابی نشده‌اند و کدام‌ها تا حدی بازیابی شده‌اند. حتی می توانیم میزان خرابی فایل ها را تعیین کنیم.
چرا کلینیک هارد ایران را برای بازیابی اطلاعات از ماشین های مجازی ESXi انتخاب کنید؟
در کلینیک هارد، کارشناسان ریکاوری اطلاعات ESXi را داریم که دقیقاً نحوه عملکرد ESXi را در سطح اساسی درک می کنند. کارشناسان ما هزاران پروژه بازیابی اطلاعات را رسیدگی کرده اند. آنها ده ها هزار ساعت تجربه در طول سال ها به دست آورده اند. ما مهارت های کارشناسان بازیابی اطلاعات خود را بدون هیچ هزینه ای در دسترس قرار می دهیم. در واقع، کل فرآیند بازیابی اطلاعات ESXi ما از نظر مالی بدون ریسک است.
ما هیچ مبلغی را برای ارزیابی، از قبل یا غیر آن دریافت نمی کنیم، فرآیند ارزیابی معمولاً کمتر از دو روز کاری طول می کشد. پس از آن، قیمت و احتمال موفقیت را به شما ارائه می دهیم. ما فقط در صورت تایید برآورد زمان و برآورد هزینه به بازیابی ادامه می دهیم و تا زمانی که اطلاعات حیاتی شما را بازیابی نکنیم، صورت حسابی برای شما ارسال نمی کنیم. اگر پس از ارزیابی تمایلی به ادامه کار نداشته باشید و یا اگر اطلاعات مهم شما را بازیابی نکنیم، هیچ هزینه ای دریافت نمی کنیم . هنگامی که فرآیند بازیابی اطلاعات ESXi کامل شد، اطلاعات شما را در یک هارد دیسک سالم و محافظت شده بکاپ خواهیم گرفت.

تجهیزات کلینیک هارد ایران

ماشین مجازی یا Virtual Machine به اصطلاح به نسخه‌ی مجازی کپی‌شده از یک ماشین واقعی گفته می‌شود
که به صورت ایزوله محیطی را فراهم می‌کند که سیستم عامل‌ها و نرم‌افزارها آن را همانند یک ماشین واقعی
شناسایی کنند و پیکربندی آن طوری‌ست که انگار یک کامپیوتر واقعی در حال اجرای برنامه‌هاست.
ماشین‌های مجازی از فایل سیستم‌های ماشین مجازی یا VMFS استفاده می‌کنند. از ماشین‌های مجازی می‌توان
Microsoft Hyper-V و VMware و Oracle VM VirtualBox را نام برد. ما از فرآیند مهندسی معکوس استفاده کرده
و ساختار فایل را مهندسی معکوس کرده و اطلاعات قابل استفاده را از Disk Images استخراج می‌کنیم.

مایکروسافت Microsoft Hyper-V از فایل سیستم‌های VHD و VHDX وAVHD  استفاده می‌کند.
مشکلات مشترک در فایل سیستم ماشین مجازی مایکروسافت از قرار زیر است:

  • غیر قابل دسترس شدن VHD یا VHDX یا AVHD یا فایل‌های Snapshot
  • اپلیکیشن‌ها غیر قابل اجرا هستند و یا قادر به لود کردن فایل‌های‌شان نیستند
  • فایل‌های خراب VHD/VHDX یا همان Corrupted data بر اثر خطای RAID یا ویروسی شدن
  • هرگونه آسیب دیدن هارد دیسک که منجر به خراب شدن فایل‌های VHD/VHDX شود
  • فرمت کردن تصادفی پارتیشن‌ها
  • پاک کردن تصادفی Volumeها و یا فایل‌های VHD/VHDX

محصولات ماشین مجازی شرکت VMware از فایل سیستم‌های ESX و GSX استفاده می‌کنند. کلینیک هارد ایران از تمام سرورهای VMware پشتیبانی کرده و خدمات بازیابی اطلاعات بر روی تمام فایل سیستم‌های این شرکت را
ارائه می‌کند.

برخی از مشتریان کلینیک هارد ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است