5/5 - (5 امتیاز)

ریکاوری دوربین مداربسته

چند نکته وجود دارد: اول این‌که تمام این مدل‌ها تک دوربینه و کوچک و با کارایی محدود هستند و خود دوربین مجهز به DVR داخلی است که امکان ضبط روی کارت SD دارد. این دوربین‌ها امکان اتصال و ضبط روی هارد خارجی ندارند و از آنجا که ظرفیت کارت‌های SD محدود است؛ دوره‌ی پاک کردن و بازنویسی روی کارت حافظه این دوربین‌ها محدود بوده و شانس بازیابی اطلاعات تاریخ‌های دورتر در این دوربین‌های تکی خیلی کمتر است. 

خدمات بازیابی اطلاعات انواع DVR

DVRها از یک یا چندین هارد دیسک برای ضبط ویدیوها استفاده می‌کنند. با گسترش استفاده از دوربین‌های مداربسته‌ی دیجیتال در اکثر مراکز اداری و تجاری و حتی مسکونی؛ به علل گوناگونی همچون اتفاق افتادن یک جرم؛ نیاز به بازیابی اطلاعات دستگاه‌های DVR بوده تا کلیپ ویدیویی مربوط به تاریخ و ساعت خاصی برای تحقیقات جنایی، استفاده به عنوان شاهد و… برداشت شود. اطلاعات روی هارد دیسک‌های دستگاه‌های DVR‌ می‌تواند به دلایل خطا یا عمد انسانی؛ مشکلات فنی؛ تمام شدن دوره‌ی نگهداری آرشیو و حوادث غیر مترقبه از بین برود. در هر کدام از مورد ما در کلینیک هارد ایران می‌توانیم شما را در بازیابی اطلاعات DVR دوربین مداربسته یاری کنیم.

وجود بدسکتور؛ ممکن است در اثر آتش‌سوزی، سرایت آب و حوادث غیر مترقبه آسیب فیزیکی ببیند. فرآیند بازیابی اطلاعات هارد دیسک DVR هیچ تفاوتی با فرآیندهای عادی بازیابی ندارد.پس از خواندن موفقیت آمیز اطلاعات از روی هارد دیسک، فرآیند بازیابی اطلاعات بر روی بازسازی دوربین مداربسته متمرکز می‌شود.

برای هارد DVR که به صورت خودکار اطلاعات هارد را پاک کرده و شروع به ضبط دوباره روی هارد می‌کند؛ تا حد زیادی امکان بازیابی وجود دارد. برای هاردی که بخشی از اطلاعات آن به صورت دستی توسط یک کاربر و یا توسط ویروس پاک شده نیز راه‌حل‌هایی به منظور بازیابی اطلاعات وجود دارد.

در صورتی که هارد DVR فرمت شده باشد امکان بازیابی اطلاعات تا حد زیادی وجود دارد. در حقیقت اگر هارد فرمت شده باشد ولی چیزی روی آن بازنویسی نشده باشد؛ شانس بازیابی اطلاعات خیلی زیاد است. اما با هر بار بازنویسی روی هارد فرمت شده، شانس بازیابی اطلاعات بسیار کمتر می‌شود.

در مواردی نیز وجود اشکال در خود دستگاه DVR مثل آسیب دیدن مدار آن، سوختن یا خراب شدن خود دستگاه DVR می‌تواند منجر به آسیب رسیدن به هارد دیسک آن نیز شود. شایع‌ترین اتفاق نوسان جریان برق و آسیب زدن به هد هارد دیسک است. خرابی مدار DVR ممکن است موجب سوختن بورد هارد دیسک نیز بشود. برای هر کدام از این موارد راه‌حلی وجود دارد و می‌توان تا حد زیادی بازیابی اطلاعات موفقیت آمیزی داشت.

از آنجا که ظرفیت هارد دیسک‌ها محدود بوده؛ تمام دستگاه‌های DVR طوری تنظیم شده‌اند که پس از پر شدن هارد دیسک شروع می‌کنند به پاک کردن قدیمی‌ترین تصاویر ضبط شده روی هارد و با پاک کردن قدیمی‌ترین اطلاعات؛ تصاویر جدید را روی آنها بازنویسی می‌کنند. باید بدانید که تا چند لایه امکان برداشت ویدیوهای بازنویسی یا اور رایت Overwrite شده وجود دارد، اما این که کیفیت تصاویر و خوانایی آنها تا چه حد باشد؛ مورد به مورد و سناریو به سناریو متفاوت است. ما در کلینیک هارد ایران تا سه لایه برداشت موفق داشته‌ایم.

از آنجا که امکان ندارد دقیق بگوییم که کدام فایل سیستم اختصاصی (proprietary filesystem) توسط کدام DVR استفاده می‌شود و همچنین از آنجا که تعدد مدل‌ها آن‌قدر زیاد بوده که امکان نوشتن تمام آنها وجود ندارد؛

خدمات بازیابی اطلاعات هارد ضبط کننده دیجیتال DVR 

  • بازیابی اطلاعات هارد دیسک یا کارت حافظه‌ی دستگاه DVR دارای هر نوع مشکل سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری
  • ریکاوری مبتنی بر زمان ویدیوها و خواندن metadata ویدیوها از اطلاعات ضبط شده روی حافظه‌ی DVR
  • ریکاوری ویدیوهای پاک شده از DVR تا چندین لایه
  • شکستن پسورد محافظتی دستگاه‌های DVR برای دسترسی به ویدیوها (برخی دستگاه‌های DVR از رمزعبور برای محافظت از پخش ویدیوها استفاده می‌کنند)
  • دارای قوی‌ترین نرم‌افزار پخش ویدیوهای DVR که تمام DVRهای بازار را پوشش می‌دهد
درخواست ریکاوری هارد
عکس خدمات بازیابی اطلاعات DVR دوربین مداربسته