5/5 - (53 امتیاز)

کلینیک هارد ایران

ریکاوری اطلاعات RAID

بیش از 20 سال سابقه همکاری با سازمان، نهاد
و ارگان‌ های دولتی جمهوری اسلامی ایران
در حوزه حفاظت و بازیابی اطلاعات انواع سرور RAID

30 سال سابقه درخشان

قابل توجه مشتریان گرامی،

مشتری عزیز :
چنانچه سوالاتی دیگری دارید که در این بخش مورد بحث و توضیح قرار نگرفته است ، به سادگی با بخش پشتیبانی ۲۴ ساعت مرکز بازیابی اطلاعات کلینیک هارد ارتباط برقرار کنید ، قطعا همکاران ما شما را در مورد سوالات بی پاسخ شما به بهترین شکل راهنمایی خواهند کرد .

فرآیند بازیابی اطلاعات به چه صورت می باشد ؟

فرآیند بازیابی اطلاعات ( نوع مشکل ، برآورد هزینه و برآورد مدت زمان ریکاوری ) در کلینیک هارد ایران به صورت کاملا رایگان در ۲۴ الی ۷۲ ساعت اولیه انجام خواهد شد و پس از اعلام گزارشات مربوطه و موافقت مشتری پروسه بازیابی اطلاعات آغاز خواهد شد .

آیا بازیابی بخشی از اطلاعات در مسیر مشخص با بازیابی اطلاعات کل هارد دیسک قیمت متفاوتی دارد ؟

این سوال یکی از پرتکرار ترین سوالات مشتریان ماست
برخی از مشتریان ما فقط چند گیگابایت اطلاعات دارند که شامل یک پوشه و یا یک فایل است که دسترسی مجدد برای آنها حیاتی است
برخی دیگر از مشتریان هارد دیسکی به عنوان مثال با ظرفیت دو ترابایت اطلاعات ، با همان حساسیت دارند
باید به این موضوع اشاره کرد در دو حالت جهت دسترسی به اطلاعات از یک روش استفاده می‌شود ولی اغلب با توجه به آسیب دیدگی های مختلف پس از دسترسی ، سرعت برداشت اطلاعات به شدت کند میباشد که این امر باعث می‌شود تا زمان بیشتری صرف بازیابی اطلاعات گردد
و در نهایت این امر سبب میگردد تا تفاوت در هزینه و زمان در این بخش وجود داشته باشد .جهت آگاهی از قیمت حدودی به بخش برآورد هزینه بازیابی اطلاعات آنلاین مراجعه کنید.

پس از ریکاوری اطلاعات سرور ، نحوه تحویل اطلاعات به چه صورت می باشد ؟

پس از رویت و تایید اطلاعات توسط شما ، مراحل تسویه حساب مالی صورت می‌گیرد
سپس با انتخاب شما ، جهت معرفی حافظه جدید کلیه اطلاعات بازیابی شده و مورد تایید شما در آن حافظه ذخیره میگردد.

آیا پس از بازیابی اطلاعات سرور امکان ذخیره اطلاعات بر روی هارد های سرور امکان پذیر می باشد ؟

پاسخ این سوال منفی است .
چرا که حافظه آسیب دیده تحت هیچ شرایطی دیگر قابل اطمینان نیست ، فرایندی که در پروسه بازیابی اطلاعات انجام می‌شود تنها برای دسترسی و برداشت اطلاعات حیاتی شما میباشد و لزوما دلیل بر رفع اساسی مشکل نمی باشد .

ارائه خدمات در سریع‌ترین زمان

بازیابی اطلاعات RAID

چه صاحب یک کسب و کار کوچک با یک دستگاه ذخیره سازی متصل به شبکه (NAS) کوچک باشید یا بخشی از یک تیم فناوری اطلاعات شرکتی باشید که از سرورهای بزرگ سازمانی مراقبت می کند، در نهایت با خرابی RAID و داده های RAID مواجه خواهید شد.
کارشناسان بازیابی اطلاعات اینجا هستند تا به شما کمک کنند اطلاعات را از سرور خود بازیابی کنید.

کلینیک هارد ایران، بصورت رایگان raid شما را بررسی و عیب‌یابی کرده و در راستای ریکاوری انواع سرور به شما مشاوره رایگان می‌دهد.
جهت برآورد هزینه ریکاوری اطلاعات آنلاین کلیک کنید.

مجهزترین کلینیک هارد در ایران

عوامل تخریب RAID

هر پیکربندی RAID می تواند آسیب پذیر باشد و منجر به از دست رفتن اطلاعات شود، به خصوص اگر از هارد دیسک های ارزان قیمت موجود در بازار استفاده کنید .
دلایل زیادی برای تخریب یا خرابی RAID وجود دارد، نگران نباشید مهندسین با تجربه کلینیک هارد می توانند با موفقیت اطلاعات را از هر نوع خرابی RAID بازیابی کنند.

توجه! اگر اطلاعات مهمی درون Raid خود ذخیره کرده‌اید، اکیدا توصیه می‌شود به‌هیچ‌وجه، شخصا برای بازیابی اطلاعات اقدام نکنید. چراکه هر حرکت اشتباه می‌تواند باعث از بین رفتن همیشگی اطلاعات مهم شما شود.

مطالب مهم قبل از ریکاوری Raid

شایع‌ترین دلایل خرابی RAID

RAID Controller Failure

خرابی کنترلر RAID – کارت کنترل، دسترسی I/O بین هارد دیسک و سیستم عامل.
یک خرابی فاجعه بار، مانند نوسانات برق، یا خرابی کامپوننت می تواند یک آرایه RAID را از بین ببرد و در نتیجه دیسک ها و فایل ها قادر به خواندن نباشند.

Operating System Not Found

این مشکل رایج زمانی رخ می دهد که کنترلر RAID نمی تواند سیستم عامل را بوت کند. دلایل گسترده ایی هستند اما معمولاً نتیجه یک خطای پیکربندی یا خطای سخت افزار سرور است.

Multiple Disk Failures

اگر RAID بیشتر از خرابی یک هارد متحمل شود، می تواند به داده های آرایه آسیب برساند و باعث خرابی و از دست رفتن اطلاعات شود. برای مثال، اگر پیکربندی RAID 10 داشتید و سه دیسک از چهار دیسک خراب شود، آرایه را از بین می‌برد و کنترلر نمی تواند اطلاعات را بازسازی کند.

Server Fault

یک مشکل در سرور میزبان همچنین می تواند ناخواسته یک آرایه RAID را از بین ببرد. یک مثال رایج ممکن است خرابی مادربرد یا آسیب کنترلر SATA در راه اندازی RAID باشد.

Foreign Array

اگر یک نرم افزار یا کنترلر سخت افزاری خراب شود، گاهی اوقات RAID را به عنوان یک آرایه خارجی تشخیص می دهد. این به دلیل یک خطای غیرمنتظره مانند اشکال سیستم عامل یا خطا در نرم افزار کنترلر ایجاد می شود.

RAID Rebuild Failure

پس از جایگزینی هارد خراب در پیکربندی های RAID 5، کنترلر تلاش می کند تا آرایه RAID را بازسازی کند. اگر از نوع هارد نادرست استفاده شود این بازسازی ممکن است با شکست مواجه شود.

نکاتی که باید قبل از ریکاوری جهت حفظ اطلاعات رعایت کرد.

به هیچ عنوان به Raid خود فشار نیاورید.

چنانچه به هر علتی امکان دسترسی به اطلاعات سرور را ندارید،
بدون انجام تست های متوالی سرور را سریعا خاموش کنید.

حتما از سرور خود گزارش تهیه کنید.

گزارشی کاملی از سخت افزار و نرم افزار سرور تهیه کنید و مسیر کامل اطلاعات مورد نیاز خود را بصورت کامل شرح دهید. این گزارش در فرآیند بازیابی اطلاعات Raid شما کمک شایانی خواهد کرد.

نکات ایمنی در هنگام جداسازی هارد درایوها

هارد دیسک ها را با احتیاط و تک به تک از سرور خارج کنید و توصیه میشود، در صورت امکان، روی هر هارد را به ترتیب قرارگیری در سرور شماره گذاری کنید.
سپس کلیه هارد دیسک ها را به صورت ایمن با ضربه گیرهای پلاستیکی بسته بندی کنید و در آخر داخل یک کارتن قرار دهید.

انتخاب صحیح مرکز تخصصی بازیابی اطلاعات سرور

تجهیزات و ابزار در بازیابی اطلاعات سرور

کلینیک هارد ایران با بهره گیری از تیم مجرب مهندسی و ابزار آلات روز دنیا ، بازیابی سرورهای مجازی و فیزیکی را از یک وب سرور بزرگ تا یک ایمیل سرور را به سادگی انجام می‌دهد.

تعهد حفظ محرمانگی اطلاعات

در صورت هماهنگی با بخش پشتیبانی ، این قرداد برای شما ارسال خواهد شد و پس از تائید طرفین طبق قرارداد کلینیک هارد ایران متعهد به حفظ و محرمانگی اطلاعات خواهد شد.

سابقه همکاری با ارگانهای دولتی

نمونه ایی از افتخارات خدمت ما ( مشتریان ما )

مجوزهای لازم از اتحادیه فناوران رایانه

کلینیک هارد ایران، ضمن اخذ تمامی مجوزهای لازم جهت فعالیت در حوزه تخصصی بازیابی اطلاعات، سالیان متوالی بعنوان معتبرترین مرکز بازیابی اطلاعات در کشور از اتحادیه فناوران رایانه کشور تقدیرنامه خدمات رسانی اهدا نموده است.

90% موفقیت در بازیابی اطلاعات

عدم دسترسی به RAID

در صورتیکه دسترسی به raid خود را از دست دادید،
جای هیچ نگرانی نیست تنها بحران پیش روی خود را با توجه به نکات ذیل مدیریت کنید.

  • چنانچه به هر علتی امکان دسترسی به اطلاعات سرور را ندارید (سرور را خاموش کنید )
  • گزارش کاملی از سخت افزار و نرم افزار RAID تهیه کرده و مسیر اطلاعات مهم خود را بصورت کامل شرح دهید .

کلینیک هارد ایران،جهت حفظ اطلاعات شما و جلوگیری از دستکاری‌های بی‌مورد، به صورت رایگان خدمات تست و بررسی Raid را با استفاده از جدیدترین ابزارآلات عیب‌یابی به شما مشتریان عزیز ارائه می‌دهد.
توجه! اگر اطلاعات مهمی درون server ذخیره کرده‌اید، اکیدا توصیه می‌شود به‌هیچ‌وجه، شخصا برای بازیابی اطلاعات اقدام نکنید. چراکه هر حرکت اشتباه می‌تواند باعث از بین رفتن همیشگی اطلاعات مهم شما شود.

بازیابی اطلاعات انواع سرور Raid

سطوح مختلف RAID

هر سطح RAID از چندین هارد دیسک برای بهبود جنبه های ذخیره سازی سیستم کامپیوتری استفاده می کند. سطوح RAID مزایای مختلفی را ارائه می دهند.

درباره ما
عکس بازیابی و ریکاوری اطلاعات RAID

بخش ویژه ریکاوری RAID در کلینیک هارد ایران

 در کلینیک هارد ایران با توجه به طیف گسترده ای از مشکلات احتمالی، هر مورد بازیابی اطلاعات RAID به صورت جداگانه بررسی می شود.
دلایل زیادی وجود دارد که چرا یک آرایه RAID ممکن است آسیب ببیند .
تقریباً همه این مشکلات به دلیل خاموش کردن غیر اصولی سرور ، خرابی سیستم، قطع برق (نوسانات) یا خرابی هارد دیسک ها ایجاد میشوند.

RAID 0 (Disk striping)

حرف اول را سرعت میزند .
هر دیسک برای خواندن/نوشتن همزمان تکه‌هایی از اطلاعات پخش شده بین هر دیسک استفاده می‌شود. این تنظیمات عملکرد دیسک را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد، اما هیچ گونه محافظت از اطلاعات وجود ندارد و اگر دیسکی از کار بیفتد، فایل های خود را از دست خواهید داد.

RAID 1 (Mirroring)

حرف اول حفظ اطلاعات است.
اطلاعات حداقل در دو دیسک منعکس می شوند و یک کپی 1:1 ایجاد می کنند. تا زمانی که فقط یک دیسک از کار بیفتد، داده ها به طور کامل محافظت می شوند و آرایه را می توان با جایگزینی دیسک خراب بازسازی کرد.

RAID 5 (striping with parity)

معمولاً در سیستم‌های ذخیره‌سازی سازمانی مانند دستگاه‌های SAN و NAS استفاده می‌شود. داده ها برای عملکرد بالا در تمام دیسک ها راه راه می شوند، اما یک بلوک برابری نیز روی هر دیسک نوشته می شود. در صورت خرابی سخت افزار، RAID می تواند اطلاعات را با استفاده از بلوک های برابری بازسازی کند و ثبات داده ها را بازیابی کند.

RAID 6 در اصل RAID-5 است

که قدمی فراتر برداشته شده است. آرایه RAID 6 همان کار RAID 5 را انجام می دهد اما سپس اطلاعات برابری بیشتری را اضافه می کند. با توجه به لایه دوم برابری، RAID 6 تا دو خرابی درایو را تحمل می کند، با این حال، برای نگهداری همان مقدار داده به یک هارد دیسک بیشتر از RAID 5 نیاز دارد.

RAID 10 (nested)

عملکرد بالا، تحمل خطا و محافظت از اطلاعات را ارائه می دهد.
حداقل پیکربندی 4 دیسک با اطلاعات راه راه روی همه آنها است، اما مهمتر از همه، اطلاعات بین دیسک ها نیز منعکس می شوند. بنابراین، در یک پیکربندی چهار دیسک، دو دیسک ممکن است از کار بیفتد و فایل ها همچنان محافظت می شوند.

RAID-50 (nested)

RAID-5 و RAID-0 را با هم ترکیب می کند،
دقیقاً شبیه به ترکیب RAID-10 RAID-1 و RAID-0. RAID-50 تحمل خطا نسبتاً خوب RAID-5 و فقدان کامل RAID-0 را دریافت می کند و آنها را در آرایه ای ترکیب می کند که معمولاً تحمل خطا بسیار خوبی دارد.

برآورد هزینه مشخص

پرتکرار ترین علل خرابی سرور و عدم دسترسی به اطلاعات

  • خرابی هارد دیسک ها
  • نصب و بروز رسانی نرم افزار ها
  •  ویروس ها و بد افزارها
  • مشکلات پیکربندی در Raid
  •  خطاهای کاربران سیستم
  •  خطاهای مرتبط با سیستم عامل ها
  • خطا در بازسازی یا Rebuild

توجه! اگر اطلاعات مهمی درون هارد خود ذخیره کرده‌اید، اکیدا توصیه می‌شود به‌هیچ‌وجه، شخصا برای بازیابی اطلاعات اقدام نکنید. چراکه هر حرکت اشتباه می‌تواند باعث از بین رفتن همیشگی اطلاعات مهم شما شود.

بزرگترین آرشیو هد معادل

فناوری RAID

یک روش متداول برای ذخیره سازی اطلاعات ‌در صنعت فناوری اطلاعات است که زیربنای اکثر رایانه‌های تجاری، سرورها و دستگاه‌های ذخیره‌سازی است.
احتمال از دست دادن فاجعه‌بار اطلاعات در اثر خرابی RAID یکی از جدی ترین مسائل بازیابی اطلاعات است که کاربران، مشاغل کوچک و سازمان‌ها ممکن است با آن مواجه شوند.

به طور معمول، سیستم های RAID ثابت کرده اند که یک فناوری بسیار بادوام برای حفاظت از اطلاعات است.
در شرایط عادی، RAID بسیار قابل اعتماد است.
اگر در دسترسی به اطلاعات و داده های خود با مشکل مواجه هستید اکیداً توصیه می‌کنیم که استفاده از سیستم را متوقف کنید .
متخصصین ما آماده تخصصی ترین راهنمایی ها جهت بهبود در امر بازیابی اطلاعات سرور می باشند .