5/5 - (40 امتیاز)

تعمیر هارد

تعمیرات انواع هارد

در هر صورت شما برای تعمیر هارد خود میتوانید به نمایندگی یا مراکز معتبر مراجعه کنید و در هر هیچ شرایطی هارد خود را به صورت شخصی تعمیر نکنید زیرا ممکن است هارد را خراب تر و یا حتی اطلاعات خود را برای همیشه از دست بدهید.

خطاهای انسانی شایع ترین علت خرابی هارد دیسک هستند. چنین خطاهایی ممکن است شامل تغییر تنظیمات رجیستری سیستم، نصب اشتباه سیستم عامل، تغییر ویژگی های فایل های سیستم، حذف تصادفی فایل ها یا دایرکتوری ها و غیره باشد. تعمیر این نوع خطاها بسیار سخت است. خطاهای انسانی نه تنها ممکن است باعث آسیب جدی به هارد دیسک شود، بلکه می تواند منجر به از دست رفتن دائمی اطلاعات نیز شود.

 

 

تماس با کارشناسان کلینیک هارد

علائمی که هارد نیاز به تعمیر دارد (سیستم عامل یا خطاهای سازنده هارد)

 • درایو هنگام راه اندازی فریز می شود.(قفل می‌کند)
 • سیستم به هیچ وجه نمی تواند هارد دیسک را شناسایی کند.
 • سیستم در اواسط مراحل بوت کردن راه اندازی نمی شود / قطع می شود.

این خطا به دلیل منبع تغذیه نامناسب، حمله ویروس، خاموش شدن تصادفی، وقفه در هنگام ارتقاء سیستم عامل یا خطاهای تولید رخ می دهد. ممکن است علائم زیر را حتی در یک هارد دیسک کاملا جدید مشاهده کنید.

سوابق کلینیک هارد ایران

تعمیر هارد سوخته
در کمتر از 4 ساعت

درخواست تعمیر هارد فوری

تعمیر هارد باخرابی الکترونیکی یا نوسان برق

گاهی اوقات، UPS قادر به ارائه منبع تغذیه مورد نیاز نیست. یا خیلی زیاد است یا خیلی کند. این همچنین می تواند زمانی رخ دهد که از یک منبع برق غیر قابل اطمینان استفاده می کنید یا جریان برق مکرر قطع می شود.

علائم:

 • شکست ناگهانی راه اندازی
 • عدم شناسایی BIOS سیستم
 • هارد دیسک قادر به چرخش نیست

گرم شدن بیش از حد هارد

این خطا ممکن است به دلیل معیوب بودن فن CPU، تهویه نامناسب، منبع تغذیه با ولتاژ بالا، دمای بالا، عفونت ویروسی و ایجاد بدسکتورها رخ دهد. این دلایل می تواند سیستم را گرم کرده و منجر به خرابی ناگهانی هارد دیسک شود.

مشاوره رایگان جهت حفظ اطلاعات

برآورد هزینه تعمیر هارد سوخته

برآورد هزینه تعمیر هارد آنلاین

تعمیر هارد خراب

هرگز این اشتباه را نکنید!

توجه: اگر زمانی‌که هارد دیسک خود را به سیستم وصل می‌کنید هارد کارایی قبل را ندارد و با مشکل روبرو شده،سریعا هارد را از برق جدا کرده و به مراکز معتبر جهت بررسی مراجعه نمایید. لازم بذکر است در صورتیکه  هارد توسط افراد غیرمتخصص  دستکاری شود، اطلاعات شما برای همیشه از دست خواهد رفت.

نشانه های نیاز به تعمیر هارد

  1. خرابی مکانیکی یا داخلی هارد

  خرابی مکانیکی در هارد دیسک شما می تواند به دلیل قطعات متحرک، حمله بدافزار یا ویروس، بدسکتورها، منبع تغذیه نامناسب و غیره رخ دهد. این دلایل می تواند منجر به خرابی هارد دیسک یا آسیب و خرابی داده ها شود.

  قبلاً چندین ویروس rootkit معرفی شده بودند که با روشن کردن سیستم فعال می شدند. آنها عملکرد سیستم در سطح BIOS را خراب کردند. با این حال، آخرین نسخه های ویندوز (8/10) در شناسایی چنین بدافزارها و حذف آن ها با استفاده از فناوری UEFI کارآمد هستند.

  علائم:

  صدای ساییدن یا کلیک کردن از هارد

  خرابی یا نامرئی شدن فایل ها و پوشه ها

  نمایان شدن صفحه سیاه هنگام بوت شدن

  1. فایل خراب

  استفاده از برنامه های مخرب یا معیوب، بسته شدن تصادفی برنامه های در حال اجرا، روش نادرست خاموش کردن رایانه شخصی، نوسانات برق و غیره دلایلی هستند که منجر به خراب شدن فایل های سیستم و غیرقابل دسترس شدن هارد دیسک می شوند.

  علائم:

  فایل ها خراب میشوند

  هارد دیسک غیرقابل دسترس میشود

کلینیک هارد ایران، بنیانگذار بازیابی اطلاعات در کشور، جهت رفاه حال مشتریان،  تست و بررسی هارد ضربه خورده را بصورت رایگان ارائه می‌دهد.