بازیابی اطلاعات ماشین مجازی Hyper-V

5/5 - (7 امتیاز)

ریکاوری HYPER-V

ماشین های مجازی ابزار بسیار مفیدی برای ذخیره سازی اطلاعات هستند. اما محیط مجازی هم به اندازه سرور شما عیب‌پذیر است.
رقبای مختلف زیادی برای محیط های مجازی وجود دارد. دو تا از رقیب های اصلی مایکروسافت و VMWare هستند. در حالی که همه محصولات آنها کمابیش قابلیت های یکسانی دارند، اما هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. آسیب های فیزیکی و منطقی به سرور شما می تواند به ماشین های مجازی آسیب برسانند. اگر اطلاعات یک ماشین مجازی Hyper-V را از دست داده‌اید، کارشناسان ما می‌توانند به شما کمک کنند.

ریکاوری انواع raid
سرویس های ریکاوری hyper-v فوری

Hyper-V چیست؟

نکته مهم در ریکاوری hyper-v

اگر یک هارد درایو مجازی Hyper-V به دلیل حذف تصادفی از بین برود،
ممکن است پیغام خطای زیر را مشاهده کنید:

“The absolute path is valid for the ” Hard Disk Image pool, but references a file that does not exist.”

مشاوره رایگان (24 ساعته) با کارشناسان کلینیک هارد ایران
کلینیک هارد ایران

بازیابی ماشین های مجازی Hyper-V پس از خرابی سرور

بازیابی اطلاعات Hyper-V از یک سرور یا SAN خراب شده  می تواند یک روش دشوار و فشرده باشد.
اساساً، در هر سناریوی بازیابی محیط مجازی دو نوع بازیابی اطلاعات وجود دارد.
اول بازیابی فایل ها از physical media است. دوم بازیابی فایل ها از virtual media است.
اگر سرور یا SAN حاوی محیط های مجازی Hyper-V شما خراب شود، کلینیک هارد ایران می تواند کمک کند.
در این شرایط، ما معمولا ماشین‌های مجازی را می‌بینیم که روی  RAID5 – RAID 6 یا nested RAID ذخیره شده اند درحالی که این آرایه ها در برابر خطا مقاوم هستند، اما در برابر شکست مقاوم نیستند. خرابی چند هارد دیسک می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. مهندسان ما هارد دیسک های خراب در سرور یا SAN شما را تعمیر می کنند و آرایه را به بهترین شکل ممکن بازسازی می کنند. آسیب شدید به درایوها می تواند منجر به “gaps” در آرایه شود. این gaps می توانند بر یکپارچگی ماشین های مجازی Hyper-V شما تأثیر بگذارند.

نموداری از معماری Hyper-V. Hyper-V یک “parent partition” مجازی با ویندوز سرور 2008، 2012 یا 2016 ایجاد می کند و سپس برای هر ماشین مهمان “child partitions” ایجاد می کند.
تکنسین های بازیابی اطلاعات Hyper-V ما محیط های مجازی بازیابی شده را برای تجزیه و تحلیل کامل روی هارد دیسک های فیزیکی شبیه سازی می کنند.
مطمئن باشید ما بهترین نتایج بازیابی اطلاعات Hyper-V ممکن را به دست می آوریم.
چگونه فایل های Hyper-V حذف شده را بازیابی می کنیم
یکی از مزایای Hyper-V این است که حذف تصادفی خود هارد دیسک مجازی دشوار است.
استفاده از Hyper-V Manager برای حذف یک virtual workstation مجازی، فقط چک پوینت ها و فایل های پیکربندی را حذف می کند و ماشین مجازی را از مدیر آن حذف می کند و فایل هارد دیسک مجازی واقعی دست نخورده باقی می ماند و شما باید برای حذف آن تلاش کنید.
مهم نیست که چقدر اطلاعات در داخل یک ماشین مجازی وجود دارد، جادویی که هایپروایزر شما آن را شبیه یک کامپیوتر واقعی می کند، هنوز هم فقط یک فایل واحد واقعا بزرگ است.
سیستم عامل دستگاه میزبان شما تعیین می‌کند که فایل هنگام حذف کجا برود . ویندوز سرور 2008 از NTFS استفاده می کند، در حالی که سرور 2012 و 2016 می توانند از NTFS و سیستم فایل ReFS جدید مایکروسافت استفاده کنند. در این فایل سیستم ها، یک فایل حذف شده به طور خودکار ناپدید نمی شود. در عوض، سیستم عامل پرچم هایی را حذف می کند که دسته های حاوی فایل را به عنوان “in use” علامت گذاری می کنند.

اگر سرور شما پس از آن در حال استفاده بماند، این مشکل بزرگی می شود. هر بیت جدید از داده‌ای که روی سرور شما نوشته می‌شود، شانس بازنویسی بخشی از ماشین مجازی را دارد. و هر چه اطلاعات جدید بیشتر نوشته شود، این شانس بالاتر و بالاتر می رود. این می تواند فایل های حیاتی داخل ماشین مجازی Hyper-V شما را خراب کند. پس از بازیابی VM حذف شده شما، تکنسین های ما آن را بررسی می کنند و قضاوت می کنند که در صورت وجود، چه مقدار از اطلاعات آسیب دیده است .
همچنین می‌توانیم اطلاعات حذف شده را از داخل یک ماشین مجازی Hyper-V سالم بازیابی کنیم. تکنسین های ما ماشین مجازی سالم را می گیرند و آن را در یکی از هارد دیسک های مجموعه شبیه سازی میکنند، سپس می‌توانیم عملیات بازیابی فایل‌های پاک شده عادی را روی دیسکی که اکنون فیزیکی است انجام دهیم. تکنسین‌های ما همچنین می‌توانند اطلاعات ‌ را که پس از checkpoint revert operation از دست داده‌اند، بازیابی کنند.

تجهیزات کلینیک هارد ایران

برخی از مشتریان کلینیک هارد ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است