خدمات بازیابی اطلاعات ماشین مجازی

ماشین مجازی یا Virtual Machine به اصطلاح به نسخه‌ی مجازی کپی‌شده از یک ماشین واقعی گفته می‌شود که به صورت ایزوله محیطی را فراهم می‌کند که سیستم عامل‌ها و نرم‌افزارها آن را همانند یک ماشین واقعی شناسایی کنند و پیکربندی آن طوری‌ست که انگار یک کامپیوتر واقعی در حال اجرای برنامه‌هاست. ماشین‌های مجازی از فایل سیستم‌های ماشین مجازی یا VMFS استفاده می‌کنند. از ماشین‌های مجازی می‌توان Microsoft Hyper-V و VMware و Oracle VM VirtualBox را نام برد. ما از فرآیند مهندسی معکوس استفاده کرده و ساختار فایل را مهندسی معکوس کرده و اطلاعات قابل استفاده را از Disk Images استخراج می‌کنیم.

مایکروسافت Microsoft Hyper-V از فایل سیستم‌های VHD و VHDX وAVHD  استفاده می‌کند.
مشکلات مشترک در فایل سیستم ماشین مجازی مایکروسافت از قرار زیر است:

  • غیر قابل دسترس شدن VHD یا VHDX یا AVHD یا فایل‌های Snapshot
  • اپلیکیشن‌ها غیر قابل اجرا هستند و یا قادر به لود کردن فایل‌های‌شان نیستند
  • فایل‌های خراب VHD/VHDX یا همان Corrupted data بر اثر خطای RAID یا ویروسی شدن
  • هرگونه آسیب دیدن هارد دیسک که منجر به خراب شدن فایل‌های VHD/VHDX شود
  • فرمت کردن تصادفی پارتیشن‌ها
  • پاک کردن تصادفی Volumeها و یا فایل‌های VHD/VHDX

محصولات ماشین مجازی شرکت VMware از فایل سیستم‌های ESX و GSX استفاده می‌کنند. کلینیک هارد ایران از تمام سرورهای VMware پشتیبانی کرده و خدمات بازیابی اطلاعات بر روی تمام فایل سیستم‌های این شرکت را ارائه می‌کند.


چرا کلینیک هارد ایران را برای بازیابی اطلاعات خود انتخاب کنید؟


روزانه به طور متوسط بین پنج تا ده هارد دیسک توسط مشتریانی به کلینیک هارد ایران وارد می‌شود که پیش‌تر هارد دیسک‌شان را نزد مراکز دیگری، از جمله مراکز غیرمجاز و بدون مجوز بازیابی اطلاعات برده بودند. در بیشتر موارد کلینیک هارد ایران می‌تواند آنها را به اطلاعات‌شان برساند اما مواردی زیادی اتفاق می‌افتد که به دلیل Overwrite داده‌ها توسط این مراکز غیرمتخصص و یا تعمیر و جراحی توسط افراد غیرکارشناس و یا به‌وسیله‌ی ابزارهای غیر استاندارد در محیطی غیر از اتاق تمیز (کلین روم) موجب آسیب غیر قابل جبران می‌شوند و امکان بازیابی اطلاعات را به صفر می‌رسانند. هر بار تلاش برای بازیابی اطلاعات، قسمتی از شانس شما برای رسیدن به بازیابی کامل و موفق را کاهش می‌دهد و همیشه اولین اقدام موثرترین و پراحتمال‌ترین گام برای رسیدن به بازیابی موفق و کامل اطلاعات است. بنابراین توصیه می‌کنیم در انتخاب مرکز بازیابی اطلاعات‌تان نهایت وسواس را به خرج داده و دقت داشته باشید.واحد مشاوره‌ی کلینیک هارد ایران روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ بعد از ظهر پاسخگوی سوالات شما و آماده‌ی راهنمایی و ارایه‌ی مشاوره‌ی رایگان به شما است.

تلفن واحد مشاوره کلینیک هارد ایران:

۰۲۱-۸۸۱۰۰۴۱۹