پیشگام بازیابی اطلاعات تمام انواع ابزارهای ذخیره‌سازی اطلاعات

بازیابی اطلاعات تخصص ماست. از ریکاوری هارد و SSD تا ریکاوری فلش و ریکاوری مموری از بازیابی اطلاعات سرور و RAID تا بازیابی اطلاعات دوربین مداربسته DVR و تعمیر بدسکتور در کلینیک هارد ایران بهترین متخصصان خدمات بازیابی اطلاعات به شما خدمات‌رسانی می‌کنند.


به طور کلی حافظه‌ها در کامپیوتر به دو دسته‌ی حافظه‌های غیر‌فرار (Non Volatile memory) و حافظه‌های فرار (Volatile Memory) تقسیم می‌شوند. حافظه‌های فرار مثل رم RAM با قطع جریان الکتریسیته تمام داده‌های خود را از دست می‌دهند اما حافظه‌های غیرفرار همانند هارد دیسک و SSD و فلش درایوها با قطع جریان الکتریسیته داده‌های خود را حفظ می‌کنند. حافظه‌های غیرفرار را ابزارهای ذخیره‌سازی داده‌ها یا Data Storage می‌نامیم و از آنها برای نگهداری اطلاعات ارزشمندمان استفاده می‌کنیم.

ابزار ذخیره‌سازی داده‌ها (Data Storage) چیست؟

دستگاه ذخیره‌سازی یا Storage وظیفه دارد تا اطلاعات را ذخیره‌سازی و دسترسی به آن را مدیریت کند. این دستگاه‌ها با فناوری‌های گوناگونی از جمله نوار مغناطیسی، الکترو مکانیکی، الکترو مغناطیسی و حالت جامد در دسترس هستند. شما در بازار می‌توانید دستگاه‌های ذخیره‌سازی داده‌ها را به دو شکل داخلی/اینترنال (Internal drive) [که داخل کیس کامپیوتر شخصی یا فضای داخلی لپ‌تاپ قرار می‌گیرد] و یا خارجی/اکسترنال (External drive) [که توسط پورت به کامپیوتر متصل می‌شوند] تهیه کنید.

ابزارهای ذخیره‌سازی داده‌ها (Data Storage) بر چند نوع هستند؟

ابزارهای ذخیره‌سازی داده‌ها (Data Storage) رایج به طور کلی بر هفت نوع هستند:

درایو (Drive) چیست؟

واژه‌ی درایو (Drive) برای اشاره به هر واحد ابزار ذخیره‌سازی داده‌ها به کار می‌رود. به طور مثال هارد دیسک درایو (Hard Disk Drive) به معنی یک عدد (درایو) هارد دیسک است. و همچنین می‌توانیم درایو حالت جامد (Solid State Drive) یا درایو فلش (Flash Drive) را مثال بزنیم. در تمام این موارد واژه‌ی درایو واحد شمارش هر ابزار ذخیره سازی داد‌ها است. به عنوان مثال کیس کامپیوتری که شش عدد هارد دیسک و دو درایو حالت جامد داشته باشد را می‌گوییم کامپیوتری با هشت درایو.


چرا کلینیک هارد ایران را برای بازیابی اطلاعات خود انتخاب کنید؟


روزانه به طور متوسط بین پنج تا ده هارد دیسک توسط مشتریانی به کلینیک هارد ایران وارد می‌شود که پیش‌تر هارد دیسک‌شان را نزد مراکز دیگری، از جمله مراکز غیرمجاز و بدون مجوز بازیابی اطلاعات برده بودند. در بیشتر موارد کلینیک هارد ایران می‌تواند آنها را به اطلاعات‌شان برساند اما مواردی زیادی اتفاق می‌افتد که به دلیل Overwrite داده‌ها توسط این مراکز غیرمتخصص و یا تعمیر و جراحی توسط افراد غیرکارشناس و یا به‌وسیله‌ی ابزارهای غیر استاندارد در محیطی غیر از اتاق تمیز (کلین روم) موجب آسیب غیر قابل جبران می‌شوند و امکان بازیابی اطلاعات را به صفر می‌رسانند. هر بار تلاش برای بازیابی اطلاعات، قسمتی از شانس شما برای رسیدن به بازیابی کامل و موفق را کاهش می‌دهد و همیشه اولین اقدام موثرترین و پراحتمال‌ترین گام برای رسیدن به بازیابی موفق و کامل اطلاعات است. بنابراین توصیه می‌کنیم در انتخاب مرکز بازیابی اطلاعات‌تان نهایت وسواس را به خرج داده و دقت داشته باشید.واحد مشاوره‌ی کلینیک هارد ایران روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ بعد از ظهر پاسخگوی سوالات شما و آماده‌ی راهنمایی و ارایه‌ی مشاوره‌ی رایگان به شما است.

تلفن واحد مشاوره کلینیک هارد ایران:

۰۲۱-۸۸۱۰۰۴۱۹