4.9/5 - (17 امتیاز)

کلینیک هارد ایران در 29 سال گذشته به عنوان پیشگام عرصه‌ی بازیابی اطلاعات در ایران و خاورمیانه تاکنون به نجات بسیاری از کسب‌وکارها و کاربران خانگی شتافته و اطلاعات حیاتی آنها را بازگردانده است. با نزدیک به سه دهه سابقه در زمینه‌ی بازیابی اطلاعات بسیاری از کسب‌وکارها و کاربران حرفه‌ای کلینیک هارد ایران را به عنوان خدمات‌رسان دائم آنها در امر بازیابی اطلاعات از دست رفته‌شان انتخاب کرده‌اند.

کلینیک هارد ایران که زیرمجموعه‌ی شرکت هارد ایران بوده در سال 1370 و هم‌زمان با آغاز واردات همه‌گیر رایانه‌ها در ایران توسط مرحوم غلامحسین نظری از فعالان تجارت کامپیوتر و الکترونیک کشور تاسیس شد. البته هارد ایران ابتدا با نام «پیام سبز جاوید» به ثبت رسید و چند سال بعد به هارد ایران تغییر نام داد. فعالیت‌های هارد ایران از ابتدا به واردات و ارائه‌ی خدمات مرتبط با ابزارهای ذخیره‌سازی همچون هارد دیسک و Tape Drive ها اختصاص داشت. همچنین واردات کیت‌های الکترونیکی PCB، انواع خازن و مقاومت و آی‌سی از دیگر فعالیت‌های هارد ایران بود. ارائه‌ی خدمات تعمیر و نگهداری ابزارهای ذخیره‌سازی اطلاعات، شرکت هارد ایران را به تاسیس یک واحد جداگانه واداشت که «کلینیک هارد ایران» نام گرفت. کار کلینیک هارد ایران از ابتدا به تعمیر و نگهداری هارد دیسک‌ها و سایر ابزارهای ذخیره‌سازی اطلاعات اختصاص داشت. با گسترش استفاده از خدمات انفورماتیک و حوادث منجر به از بین رفتن اطلاعات و درخواست‌های مکرر مشتریان سازمانی برای بازیابی اطلاعات‌شان؛ کلینیک هارد ایران را واداشت تا با فرستادن دو تن از کارشناسان خود به خارج از کشور؛ دوره‌ی آموزشی جراحی هارد دیسک و بازیابی اطلاعات را ببینند. این دو کارشناس پس از بازگشت به ایران شروع به آموزش نیروهای بیشتری کردند و کلینیک هارد ایران به عنوان نخستین مرکز تخصصی بازیابی اطلاعات و جراحی هارد دیسک در ایران و خاورمیانه شناخته شد. لازم به توضیح است که نخستین مشتری کلینیک هارد ایران که نیاز به بازیابی اطلاعات خود داشت؛ بزرگترین بانک دولتی ایران در آن زمان بود که از آن دوران تبدیل به مشتری ثابت کلینیک هارد ایران شد. گرچه تا سال‌های 1381-1382 اکثر فعالیت هارد ایران معطوف به مشتریان سازمانی شامل وزارتخانه‌ها، بانک‌ها و شرکت‌ها و نهادهای بزرگ بوده، اما از اوایل دهه‌ی 80 خورشیدی و به کمک فرزند جناب مرحوم نظری یک نمایندگی ویژه‌ی ارائه‌ی خدمات به مشتریان خانگی و عمومی نیز تاسیس شد. به لطف گسترش رایانه‌های شخصی و سایر ابزارهای دیجیتال و گسترش استفاده از هارد دیسک و سایر ابزارهای ذخیره‌سازی اطلاعات و نیاز به بازیابی، آرام آرام تعداد مشتریان خانگی و عمومی و همچنین آتلیه‌های عکاسی و شرکت‌های فیلمسازی از مشتریان ثابت سازمانی کلینیک هارد ایران پیشی گرفت.

کلینیک هارد ایران با بیش از 29 سال تجربه، قدیمی‌ترین مجموعه‌ی متخصص فعال در زمینه‌ی بازیابی اطلاعات در ایران و خاورمیانه است. کلینیک هارد ایران افتخار همکاری با نهادهای دولتی و غیردولتی، سازمان‌های مردم‌نهاد، شرکت‌های دولتی، عمومی و خصوصی در مقیاس‌های بزرگ، کوچک و متوسط و همچنین همکاری با آتلیه‌های بزرگ عکس و فیلم و شرکت‌های سینمایی در سراسر کشور را دارد. ما با بهره‌گیری از تجهیزات تخصصی و با حضور متخصصین بلند پایه در این مجموعه، میزان موفقیت خود را در بازگرداندن اطلاعات به بیش از هشتاد درصد رسانده‌ایم و همواره در تلاش هستیم تا با بهره‌گیری از علم روز جهانی و به‌روزرسانی تجهیزات خود این آمار را ارتقا دهیم.
کلینیک هارد ایران به عنوان موفق‌ترین شرکت بازیابی اطلاعات در ایران و خاورمیانه سابقه‌ی بازیابی، تعمیر و جراحی بیش از ۱۰۰٫۰۰۰ هارد دیسک و بازگردانی موفق بیش از ۱۰٫۰۰۰ ترابایت اطلاعات را در کارنامه‌ی خود دارد. تفاوتی ندارد که اطلاعات شما به چه دلیلی از بین رفته‌ست؛ اگر اطلاعات شما قابل بازیابی باشد، بی‌تردید کار آن در مجموعه‌ی ما قابل انجام است.
کلینیک هارد ایران علاوه بر کشورمان؛ در کردستان عراق، عراق، ترکیه، گرجستان، ارمنستان،‌ آذربایجان و افغانستان نیز فعالیت و نمایندگی دارد.