10 علت شایع از دست دادن اطلاعات

5/5 - (10 امتیاز)

خرابی هارد؛
اصلی‌ترین عامل
از بین رفتن اطلاعات

از دست دادن اطلاعات می تواند توسط عوامل مختلفی ایجاد شود و هر کدام یک مشکل منحصر به فرد برای بازیابی اطلاعات ایجاد می کنند.

خرابی هارد دیسک بیشترین درصد از دست رفتن اطلاعات را به خود اختصاص می دهد، اما خطاهای انسانی و مشکلات نرم افزاری به ترتیب در رده هایی بعدی قرار میگیرند .

ریکاوری هارد تعمیر هارد
زیر ذره‌بین کلینیک هارد ایران

عوامل مخرب برای هارد و اطلاعات شما

طبق آمار جهانی

67 درصد از دست دادن اطلاعات به دلیل خرابی هارد دیسک یا خرابی سیستم است

14 درصد از دست دادن اطلاعات به دلیل خطای انسانی است

و در آخر 10 درصد از دست دادن اطلاعات در نتیجه خرابی نرم افزار است

آگاهی از انواع از دست دادن اطلاعات و خطرات مرتبط با آن که می تواند جلوگیری از ، از بین رفتن اطلاعات و هزینه برای کسب و کار شما باشد، ضروری است.

ریکاوری تخصصی اطلاعات با کلینیک هارد

خطاهای انسانی از اصلی‌ترین دلایل از بین رفتن اطلاعات

انسان‌ها خطاناپذیر نیستند – همه ما مرتکب اشتباه می‌شویم و گاهی اوقات اشتباهات بزرگ و غیر قابل جبران هستند.

برای مشاغل، این اشتباهات می تواند منجر به حذف ناخواسته اطلاعات یا بخش هایی از فایل شود (بدون اینکه متوجه شوند) کارمندان می توانند فایل های مهم را بازنویسی کنند یا اطلاعاتی را که برای کسب و کار شما ضروری است حذف کنند. خطای انسانی همچنین می تواند در بسیاری از علل اصلی دیگر از دست دادن اطلاعات نقش داشته باشد، از جمله آسیب هارد دیسک، ریختن مایعات، خرابی نرم افزار و پارتیشن بندی هارد دیسک.

یکی از اقدامات مهم برای جلوگیری از خطای انسانی در مدیریت اطلاعات ، آموزش صحیح است. اطمینان حاصل کنید که کارکنان شما درک می کنند که سیستم های پشتیبان گیری شما چگونه کار می کنند. این می تواند به سادگی دانستن اینکه آیا اسنادی که با آنها کار می کنند به طور خودکار پشتیبان گیری می شوند یا اینکه باید فایل ها را در حین کار به صورت دستی ذخیره کنند کمک کند .

اشتباهات ناشی از خطای انسانی را نیز می توان از طریق چندین ابزار نرم افزاری به حداقل رساند. اتوماسیون میزان تعامل انسان با اطلاعات را به حداقل می رساند که خطر حذف یا بازنویسی را کاهش می دهد. گردش کار بهینه شده همچنین فضای کمی برای خطای انسانی باقی می گذارد و در عین حال باعث صرفه جویی در وقت کارکنان و تشخیص اشتباهات می شود. همچنین باید از سیستم های بکاپ گیری برای حفظ وضعیت های اطلاعات قبلی استفاده شود.

بازیابی اطلاعات حذف شده یا بازنویسی شده به طور تصادفی می تواند به سادگی جستجو در سطل بازیافت کامپیوتر باشد. در مواقع دیگر، ممکن است بتوانید به نسخه های ذخیره شده قبلی یک فایل دسترسی داشته باشید. زمانی که بازیابی اطلاعات از دست رفته به آسانی امکان پذیر نیست، با یک متخصص بازیابی اطلاعات مشورت کنید . متخصصین با تشخیص صحیح از استفاده نرم افزارهای بازیابی اطلاعات بازیابی فایل هارد دیسک کامپیوتر شما را برای شناسایی و بازیابی اطلاعات از دست رفته اسکن می کنند .

بازیابی اطلاعات ویروسی فقط در 4 ساعت

ویروس و بدافزارها

اغلب اشخاصی که دچار این رویداد می‌شوند وقتی از آنها می‌پرسید که چه چیزی باعث از دست رفتن اطلاعات‌ شده است، بیشتر مردم به ویروس‌ها فکر می‌کنند.
برای کسب‌وکارها، ویروس‌ها می‌توانند بخش‌هایی از داده‌ها را بدزدند و حذف کنند و عملکرد شرکت را مختل کنند.

بازیابی اطلاعات ویروسی

یک کامپیوتر اغلب از طریق یک حمله مبتنی بر ایمیل یا از طریق فیشینگ ویروسی دریافت می کند که کارمند را وسوسه می کند تا روی یک لینک خراب کلیک کند. این لینک سپس به ویروس یا بدافزار اجازه می دهد تا برای آسیب رساندن یا سرقت فایل ها به سیستم وارد شود.

با نرم افزار آنتی ویروس مناسب از بدافزارها محافظت کنید. نرم افزار آنتی ویروس خود را دائماً بروزرسانی کنید و قبل از اینکه ویروس ها آسیب جدی به اطلاعات وارد کنند، به طور مرتب اسکن هایی را برای جستجوی ویروس ها انجام دهید. حتماً از سیستم پشتیبان گیری منظم نیز تهیه کنید. اغلب اطلاعات پشتیبان گیری شده تنها راه بازیابی اطلاعات از دست رفته توسط بدافزارها یا ویروس ها است.

انواع خرابی هارد دیسک

آسیب هارد دیسک

اغلب از دست دادن اطلاعات به دلیل خرابی سخت افزاری رخ می دهد که عامل اصلی آن هارد دیسک است.

هارد دیسک‌ها آسیب پذیر ترین بخش‌های رایانه‌ها هستند و هر هفته حدود 140 هزار دیسک از کار می‌افتد. از این آسیب دیدگی ها، 60 درصد به دلیل مشکلات مکانیکی و 40 درصد ناشی از خطای انسانی، از جمله افتادن یا تکان دادن رایانه یا لپ تاپ است. در صورت داغ شدن بیش از حد رایانه، هارد دیسک ها نیز ممکن است آسیب ببینند، که معمولاً به دلیل استفاده بیش از حد یا تجمع گرد و غبار در رایانه ایجاد می شود.

یک آسیب جدی

علائم فرسودگی هارد

با این حال، مانند هر دستگاه دیگری، هارد دیسک به مرور زمان فرسوده می شود و در نهایت کار نمی کند. در زیر برخی از علائم وجود دارد که نشان می دهد هارد دیسک ممکن است از کار بیفتد:

  • هارد دیسک اغلب خراب می شود

  • هارد به طور غیرعادی داغ می‌کند

  • هارد صدای کلیک ، ساییدن می‌دهد.صداهای غیر عادی از هارد

تعمیر و بازیابی هارد ضربه خورده
  • سرعت پردازش هارد کند است

  • فایل ها به‌طور تصادفی باز نمی‌شوند

  • هارد دیسک در هنگام بالا آمدن با مشکل کندی مواجه می شود

ریکاوری نرم افزاری هارد
آیا SSD از هارد در برابر عوامل مخرب، مقا‌وم‌تر است؟

بررسی ایرادات هارد SSD

SSD یا درایوهای حالت جامد نیز به عنوان جایگزینی برای هارد دیسک های سنتی یا هارد دیسک در حال ظهور هستند. درایوهای SSD هیچ قطعه متحرکی ندارند، بنابراین برای جابجایی دوام بیشتری نسبت به هارد دیسک‌ها دارند. درایوهای SSD نیز کمتر دچار نقص یا خرابی می شوند، به این معنی که احتمال از دست دادن اطلاعات کمتر است. با این حال، درایوهای حالت جامد نیز معمولاً گران‌تر از رایانه‌های دارای هارد دیسک استاندارد هستند و ممکن است از نظر مالی برای هر شخصی مقرون به صرفه نباشند. انجام اقدامات پیشگیرانه برای محافظت از اطلاعات رایانه شما صرف نظر از نوع هارد دیسک ضروری است.

برای جلوگیری از خرابی هارد دیسک، حتماً با دستگاه خود به درستی کار کنید و هارد خود را از گرد و غبار بیش از حد دور نگه دارید. همچنین می توانید با پشتیبان گیری منظم از هارد دیسک خود در یک هارد اکسترنال یا سرور ابری اطمینان حاصل کنید که یک نقص تصادفی اطلاعات شما را از بین نمی برد.


ممکن است بتوانید با برداشتن هارد دیسک از کامپیوتر و اتصال آن به کامپیوتر دیگر، اطلاعات از دست رفته را از هارد دیسک آسیب دیده بازیابی کنید اما این موضوع اهمیت دارد که آیا واقعا هیچ فایلی در زمان انتقال آسیب ندیده است . اگر هارد دیسک کاملاً خراب است، نباید سعی کنید اطلاعات را با استفاده از نرم افزار بازیابی اطلاعات بازیابی کنید. با این حال، اغلب بهتر است با یک متخصص بازیابی اطلاعات تماس بگیرید تا به شما در بازیابی اطلاعات از دست رفته از هارد دیسک خراب کمک کند.

تماس با کلینیک هارد
خاموش شدن ناگهانی هارد

نوسانات برق – علت از دست دادن اطلاعات

قطع برق می تواند به طور قابل توجهی کامپیوتر را مختل کند و برنامه های نرم افزاری را بدون هشدار خاموش کند. این نه تنها می تواند منجر به از دست رفتن داده های ذخیره نشده شود، بلکه می تواند باعث خراب شدن فایل های موجود به دلیل روش های خاموش کردن نامناسب شود. گاهی اوقات، ممکن است کل برنامه ها به دلیل قطعی برق با زمان بندی نامناسب، غیر اجرایی شوند. اگر در حین نوشتن روی هارد دیسک سیستم خاموش شود، ممکن است دیگر هرگز بازیابی نشود.

ریکاوری اطلاعات هارد سوخته

حتی اگر در هنگام قطع برق، اطلاعات خود را از دست ندهید، خاموش شدن نامناسب می تواند تأثیرات پایداری بر روی هارد دیسک کامپیوتر شما داشته باشد. اگر به طور مکرر قطعی یا نوسان برق اتفاق بیفتد، طول عمر هارد دیسک تا حد زیادی کاهش می یابد و احتمال خرابی آن بیشتر می شود.

 

بهترین راه برای محافظت در برابر این مشکلات، تهیه نسخه بکاپ و خودکار از سیستم است. پشتیبان گیری اغلب تنها راه برای بازیابی اطلاعات از دست رفته از نوسانات برق است. همچنین باید از محافظ برق استفاده کنید تا از آسیب احتمالی ناشی از نوسانات برق جلوگیری کند. وجود ژنراتور یا سیستم باتری پشتیبان می‌تواند به شما امکان ذخیره یا پشتیبان‌گیری از اطلاعات‌ را در هنگام قطع برق نیز بدهد.

از دست دادن داده زمانی اتفاق می افتد که شما کمترین انتظار را دارید

سرقت کامپیوتر یا لپ تاپ

در محیط کار مدرن، افراد بیشتری در حال تحرک هستند. این اغلب به این معنی است که آنها به جای رایانه شخصی از لپ تاپ یا تلفن هوشمند استفاده می کنند. سرقت لپ تاپ یک خطر جدی است و اگر لپ تاپ بدون مراقبت رها شود، می تواند در هر جایی اتفاق بیفتد. طبق یک مطالعه :

25 درصد از سرقت های فناوری اطلاعات در خودروها یا سایر وسایل حمل و نقل رخ می دهد

23 درصد در دفتر انجام می شود

15 درصد در فرودگاه ها یا هتل ها اتفاق می افتد

12 درصد در رستوران ها رخ می دهد

علاوه بر از دست دادن داده ها، سرقت لپ تاپ نیز خطر نقض اطلاعات را به همراه دارد. اگر کارمندان شرکت شما اطلاعات حساس را روی دستگاه های قابل حمل ذخیره می کنند یا به آنها دسترسی دارند، باید ابزاری برای پاک کردن اطلاعات از راه دور از آن لپ تاپ ها یا تبلت ها داشته باشید. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که از داده های حیاتی ذخیره شده در لپ تاپ ها در یک مکان امن پشتیبان گیری می شود.

 

برای رایانه های موجود در ساختمان اداری خود، مطمئن شوید که آنها در اتاق های قفل شده ای نگهداری می شوند که فقط کارمندان مجاز به استفاده از آنها هستند. هنگامی که کسب و کار خود را یک شبه تعطیل می کنید، مطمئن شوید که یک روش قفل ایمن داشته باشید تا از دزدان برای سرقت رایانه یا سایر اشیاء قیمتی دعوت نکنید.

اگر کسب و کار شما از لپ تاپ هایی استفاده می کند که حاوی اطلاعات ارزشمندی هستند، باید نرم افزار ضد سرقت را روی این دستگاه ها نصب کنید. این نرم افزار به شما امکان می دهد لپ تاپ دزدیده شده را ردیابی کنید تا مجریان قانون بتوانند دستگاه دزدیده شده را بازیابی کنند. نرم افزار ضد سرقت اغلب شامل گزینه پاک کردن از راه دور در صورتی که داده های ارزشمندی در لپ تاپ ذخیره شده باشد، می باشد.

دانلود نرم افزار ضد سرقت لپ‌تاپ
ریکاوری تخصصی اطلاعات با کامل‌ترین تجهیزات ریکاوری

آسیب مایعات

ریختن چای یا آب روی لپ تاپ یا رایانه شما می تواند باعث اتصال کوتاه شود و بازیابی رایانه شما را دشوار کند، چه رسد به داده های ذخیره شده در داخل. اگر رایانه شما به نحوی کاملاً در آب غوطه ور شود، وضعیت حتی جدی تر می شود. گاهی اوقات ممکن است به نظر برسد که کامپیوتر بعد از نشت خوب کار می کند، اما آسیب داخلی می تواند اثرات ماندگاری داشته باشد که باعث اتصال کوتاه کامپیوتر در آینده شود. نوشیدنی‌های اسیدی مانند قهوه، خطر خاصی را به همراه دارند، زیرا اگر نشت‌شده به‌درستی تمیز نشود، می‌توانند داخل رایانه را خورده کنند.

برای به حداقل رساندن احتمال چنین آسیبی، مایعات را از رایانه های تجاری دور نگه دارید و سعی کنید لپ تاپ ها را در جعبه های مقاوم در برابر آب نگهداری کنید. شرکت شما همچنین می‌تواند سیاست‌هایی را اجرا کند که نوشیدنی‌ها را در ظروف ضد نشت نگهداری می‌کند یا مناطق خاصی را تعیین می‌کند که کارکنان می‌توانند نوشیدنی داشته باشند. به کارکنان خود یادآوری کنید که چقدر مهم است که تجهیزات خود را تمیز و از آسیب های تصادفی ایمن نگه دارید.

اگر ریزش اتفاق افتاد، سریعا اقدام کنید تا آسیب را به حداقل برسانید. کامپیوتر را خاموش کنید و تا جایی که می توانید خشک کنید. همچنین باید با کمک یک تکنسین کامپیوتر را جدا کنید تا مطمئن شوید که هیچ یک از اجزای داخلی خیس نیستند. قبل از اینکه کامپیوتر را دوباره کنار هم قرار دهید یا روشن کنید، اجازه دهید تمام قسمت های کامپیوتر کاملا خشک شوند. تمیز کردن نشت به محض وقوع می تواند خطر آسیب و از دست دادن داده ها را کاهش دهد. با این حال، شما همچنین باید از تمام اطلاعات موجود در دستگاه در صورت اتصال کوتاه در جاده، نسخه پشتیبان تهیه کنید.

از اطلاعات مهم خود بکاپ بگیرید.

بلایا

از گردباد گرفته تا آتش‌سوزی، بلایایی ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که انتظارش را ندارید و تأثیرات مخربی بر کسب‌وکارتان داشته باشد. آنها می توانند رایانه، داده های شما و حتی کسب و کار شما را به طور کامل نابود کنند. برای به حداقل رساندن اثرات یک فاجعه و اطمینان از اینکه می توانید ادامه دهید، به صورت هفتگی از داده های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و فایل ها را در مکانی امن ذخیره کنید.

بلایای طبیعی در صورت عدم پشتیبان‌گیری از داده‌ها می‌تواند صدمات جبران‌ناپذیری به کسب‌وکار وارد کند:

93 درصد از شرکت هایی که مرکز داده خود را برای 10 روز یا بیشتر از یک فاجعه از دست داده اند، ظرف یک سال ورشکستگی کردند.

50 درصد از شرکت هایی که مدیریت داده ها را به دلیل یک فاجعه از دست داده اند، بلافاصله اعلام ورشکستگی کردند

30 درصد از مشاغلی که آتش سوزی شدید را تجربه می کنند ظرف یک سال از کار خارج می شوند

70 درصد از مشاغلی که آتش سوزی شدید را تجربه می کنند ظرف پنج سال از کار خارج می شوند

از آنجایی که بلایای طبیعی می تواند فناوری یک شرکت را به طور کامل از بین ببرد، اغلب امکان بازیابی اطلاعات از دست رفته در اثر فاجعه وجود ندارد. به همین دلیل است که تهیه نسخه پشتیبان از داده ها در یک مکان دور که نمی تواند توسط یک فاجعه محلی به خطر بیفتد بسیار مهم است.

ریکاوری تخصصی اطلاعات با کلینیک هارد

فساد نرم افزاری

خاموش شدن غیرمنتظره یا نادرست نرم افزار ممکن است در ظاهر بی گناه به نظر برسد، اما می تواند مشکلات جدی برای داده های شما ایجاد کند. خاموش کردن نادرست می تواند داده های شما را خراب کند یا پیشرفت شما را حذف کند، زمان را هدر دهد و داده های ارزشمند را از دست بدهد. وقتی نرم افزار خراب است ممکن است نتواند دوباره اجرا شود، به این معنی که نمی توانید به داده های ذخیره شده در آن نرم افزار دسترسی داشته باشید.

در حالی که خرابی نرم‌افزار گاهی می‌تواند نتیجه قطع برق یا سایر عوامل غیرقابل کنترل باشد، اجرای روش‌هایی برای خاموش کردن صحیح نرم‌افزار پس از هر بار استفاده بسیار مهم است. هنگام خاموش کردن رایانه خود مراقب باشید و ابتدا هر برنامه ای را خاموش کنید. از برنامه های تشخیصی با دقت استفاده کنید تا مطمئن شوید که در فرآیندهای نرم افزاری اختلال ایجاد نمی کنند. هنگامی که کارمندان شما به طور مداوم اسناد را در حین ویرایش ذخیره می کنند و از روش های ایمن خاموش کردن پیروی می کنند، خطر از دست رفتن داده های کسب و کار در اثر فساد نرم افزار را کاهش می دهند.

رعایت اصول حفاظت اطلاعات بسیار حیاتی است

قالب بندی هارد دیسک

فرمت تصادفی هارد دیسک شما می تواند باعث از دست دادن اطلاعات شما شود. اگر کارمندان پیام‌های خطا یا اعلان‌های سیستم را اشتباه متوجه شوند، می‌توانند به طور تصادفی هارد دیسک را فرمت کنند. قالب بندی مجدد نیز می تواند در طول به روز رسانی سیستم رخ دهد و منجر به از دست رفتن اطلاعات شود. در حالی که به طور تصادفی فرمت مجدد هارد دیسک می تواند منجر به وحشت در زمانی که دیگر نمی توان به فایل ها و اسناد دسترسی پیدا کرد، اغلب می توانید با اجرای یک نرم افزار بازیابی اطلاعات، داده های از دست رفته را از قالب بندی هارد دیسک بازیابی کنید.

درمورد اطلاعات مهم خود به هیچ‌کس اعتماد نکنید

هکرها و خودی ها

در سال‌های اخیر، هک و نقض داده‌ها به یک مشکل بسیار رایج‌تر تبدیل شده است و اقدامات خوب امنیت سایبری ضروری است. مهمان‌های غیرمجاز در شبکه شما می‌توانند به داده‌های شما آسیب جدی وارد کنند و هر داده‌ای را که می‌خواهند حذف کرده و به سرقت ببرند. اگر به سیستم شما دسترسی کافی داشته باشند، حتی می توانند به کل فرآیندهای شبکه آسیب برسانند. با استفاده از فایروال در سیستم خود برای جلوگیری از نفوذ هکرها، احتمال چنین ضررهایی را به حداقل برسانید.

هکرها می توانند به روش های مختلف به داده های شما دسترسی پیدا کنند. در اینجا مواردی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید تا سیستم شما در برابر هکرها آسیب پذیر نباشد:

 

استفاده از سرورهایی با امنیت ضعیف

نداشتن فایروال کافی

استفاده از رمزهایی که به راحتی قابل حدس زدن هستند

حقیقت تاسف بار این است که گاهی اوقات داده ها توسط خود کارمندان یا سایر افراد داخلی به سرقت می روند یا در معرض خطر قرار می گیرند. اجرای سطوح مختلف مجوز برای کارمندان را در نظر بگیرید تا از دسترسی افراد داخلی به داده های سطح بالا جلوگیری کنید. همچنین، سعی کنید چشمان خود را برای علائم فعالیت مخرب باز نگه دارید.

 

در بسیاری از موارد، اطلاعات دزدیده شده توسط هکرها یا افراد داخلی قابل بازیابی نیستند. ضروری است که برای جلوگیری از حملات سایبری و پشتیبان گیری مکرر از داده های خود اقدام کنید.

موثرترین راه برای جلوگیری از از دست دادن اطلاعات کسب و کار، پشتیبان گیری از همه فایل ها و اسناد است. پشتیبان گیری از داده ها به این معنی است که شما حداقل یک نسخه اضافی از تمام داده های مهم دارید. برای مؤثرترین برنامه پشتیبان، نسخه‌های پشتیبان خود را در مکانی جداگانه ذخیره کنید تا از خطر از دست رفتن داده‌ها در اثر تخریب فیزیکی یا سرقت جلوگیری کنید.

از فضای ذخیره‌سازی ابری استفاده کنید

فضای ذخیره‌سازی ابری همچنین ابزاری مؤثر برای پشتیبان‌گیری از داده‌ها است زیرا داده‌ها را از راه دور ذخیره می‌کند و به راحتی از هر دستگاهی از طریق اینترنت قابل دسترسی است. فضای ذخیره سازی ابری اغلب فضای بیشتری نسبت به یک سرور سنتی دارد و خطر خرابی را به همراه ندارد. با توجه به Small Business Trends، پیش‌بینی می‌شود 78 درصد از کسب‌وکارهای کوچک تا سال 2022 از فضای ذخیره‌سازی ابری برای پشتیبان‌گیری از داده‌های خود استفاده کنند. در حالی که فضای ذخیره‌سازی ابری امکان سرقت یا آسیب فیزیکی را از بین می‌برد، در صورت حذف تصادفی داده‌ها همچنان در فضای ابری از بین می‌روند. ، بازنویسی یا دزدیده شده توسط هکرها.

مهم نیست که چگونه از داده‌های خود نسخه پشتیبان تهیه می‌کنید، ضروری است قبل از از دست دادن داده‌های فاجعه‌بار از پشتیبان‌گیری صحیح از اطلاعات خود مطمئن شوید. هیچ کس نمی خواهد پس از از دست دادن اطلاعات متوجه شود که فایل ها به درستی در سرور پشتیبان نوشته نشده اند و خراب شده اند. آزمایش‌های دوره‌ای از داده‌های پشتیبان‌گیری شده را انجام دهید تا مطمئن شوید اسناد شما به درستی قالب‌بندی شده‌اند و فضای کافی برای ذخیره فایل‌های شما در مقصد پشتیبان‌گیری وجود دارد. پشتیبان گیری باید به طور مکرر انجام شود تا در صورت از کار افتادن سیستم اصلی ذخیره سازی داده، حداقل داده از بین برود.

 

علاوه بر پشتیبان گیری همیشه مهم، در اینجا چند تکنیک دیگر برای جلوگیری از از دست دادن داده های تجاری وجود دارد:

هارد دیسک خود را پارتیشن بندی کنید:

پارتیشن بندی هارد به معنای ایجاد مناطق برنامه و داده جداگانه است. این بدان معنی است که اگر بخش برنامه از هارد دیسک خراب شود، ممکن است بتوانید داده ها را بازیابی کنید زیرا در مکانی جداگانه ذخیره می شوند.

انجام یکپارچه سازی دیسک:

فرآیند ذخیره و حذف فایل ها به طور طبیعی شکاف هایی روی هارد دیسک ایجاد می کند که فایل های دیگر پر می شوند. وقتی داده ها برای ذخیره سازی به بخش هایی تقسیم می شوند، دسترسی کامپیوتر به اطلاعات بیشتر طول می کشد و همچنین در صورت خراب شدن هارد دیسک، احتمال خراب شدن فایل ها بیشتر می شود. یکپارچه سازی فایل ها را به طور پیوسته تر مرتب می کند تا خطر از دست رفتن اطلاعات را کاهش دهد و زمان پردازش رایانه را سرعت بخشد.

استفاده از نرم‌افزار آنتی ویروس:

نرم‌افزار آنتی ویروس برای جلوگیری از آلوده کردن رایانه شما توسط ویروس‌ها و بدافزارها ضروری است. مطمئن شوید که نرم افزار آنتی ویروس را به روز نگه دارید تا به درستی و موثر اجرا شود.

رایانه خود را تمیز و خشک نگه دارید:

گرد و غبار یا رطوبت جمع شده در رایانه می تواند باعث خرابی هارد یا داغ شدن بیش از حد رایانه شود. تمام رایانه ها و لپ تاپ ها را در مکان های خشک و دارای تهویه قرار دهید.

کامپیوترها را در مکانی امن نگه دارید:

کامپیوترها باید ثابت و در مکانی قرار گیرند که احتمال تکان خوردن یا آسیب دیدن آنها وجود نداشته باشد. دور نگه داشتن رایانه های خود خطر سرقت را نیز کاهش می دهد.

کنترل دسترسی کارکنان:

همه کارکنانی که با داده های شرکت کار می کنند باید به درستی در مورد محرمانه بودن یا نحوه اشتراک گذاری داده ها آموزش ببینند. این به نفع شرکت شما است که کنترل کنید چه کسانی می توانند به سطوح مختلف داده ها دسترسی داشته باشند تا از از دست رفتن تصادفی یا عمدی داده محافظت کنند.

برخی از مشتریان کلینیک هارد ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است